facebook

Twitter Plážová Kopaná Facebook Plážová Kopaná YouTube Plážová Kopaná Zoner Instagram


Mezinárodní turnaje

 

 

Mistrovství světa | Evropská liga | Euro Cup | BSWW Tour
| Mundialito de Clubes | Euro Winners Cup | Prague BS Tournament |zdroj: beachsoccer.com

Aktuality

Evropská liga: Maďarsko si opět zahraje baráž

Evropská liga: Maďarsko si opět zahraje baráž

Vydáno dne: 11.08.2015 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: BSWW

Hlavní pozornost na turnaji Evropské ligy v Maďarsku poutaly výkony českého národního týmu. K vidění zde však byly i zápasy elitní divize A. V ní se hrálo o poslední postupová místa do Superfinále, které si nakonec dle očekávání rezervovaly výběry Švýcarska, Ukrajiny a Španělska, byť zejména posledně uvedený tým se k postupu protrápil. Houževnatým soupeřem byl této trojici domácí výběr, který ale "zásluhou" vysoké porážky se Švýcarskem musel polknout hořkou pilulku v podobě baráže, do které spadl místo vytoužené postupu do Superfinále.

celý článek

Mistrovství světa: Portugalci se vrátili na trůn

Mistrovství světa: Portugalci se vrátili na trůn

Vydáno dne: 19.07.2015 | Autor: Lukáš Pechmann

V roce 2001 dovedl obránce Hernani Portugalsko k prvnímu titulu mistrů světa. O 14 let později na to z pozice kapitána navázal legendární útočník Madjer, Úspěch je o to cennější, že se mu do podařilo před domácím publikem. Což z pozice pořadatele naposledy dokázala Brazílie v roce 2007. V základní skupině Portugalci zaváhali po těžkopádném výkonu se Senegalem, ale od té doby začali fungovat jako dobře namazaný stroj, který postupně v cestě do finále zválcoval Argentinu (7:2), Švýcarsko (7:3) a Rusko (4:2). Poslední dílek do vítězné mozaiky přidali ve finále, ve kterém zdolali Tahiti 5:3. 

celý článek

Mistrovství světa: Portugalsko a Tahiti si zahrají finále

Mistrovství světa: Portugalsko a Tahiti si zahrají finále

Vydáno dne: 18.07.2015 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: beachsoccer.com

Ve čtvrtek Rusové vyřadili ve čtvrtfinále brazilský národní tým, o dva dny později přispěli Brazilci ve službách Portugalska k vyřazení Ruska v napínavém semifinále. Ještě před rokem mohli Bernardo Martins a Leonardo Martins reprezentovat svou rodnou zemi, v těchto dnes již dvojčata z Ria de Janeira hájí barvy svého nového domova, kterému pomohla do finále MS. Bernardo dokonce v semifinále vstřelil dva góly. Oporou zadních řad je navíc Alan Cavalcanti, další hráč s původem z Brazílie. 

celý článek

Mistrovství světa: Shaykov vyřadil Brazilce

Mistrovství světa: Shaykov vyřadil Brazilce

Vydáno dne: 16.07.2015 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: beachsoccer.com

Od roku 1995 se odehrálo 17 světových šampionátů a s železnou pravidelností platilo jedno pravidlo. Jedním ze čtyř semifinalistů je Brazílie. Gól Egora Shaykova z 3. minuty prodloužení duelu Brazílie - Rusko však tuhle jistotu zadupal do písku. Byl to gól vítězný, který poslal Rusko mezi čtyři nejlepší, kdežto Brazilci si balí kufry domů. Anton Shkarin obešel dvojici protihráčů, zasprintoval podél levé lajny a odcentroval míč před branku soupeře na nehlídaného Shaykova, který jej neomylně poslal hlavou mezi tři tyče. Rozhodně to nebyl jeden z nejhezčích vzájemných zápasů, v některých pasážích to byl spíše taktický boj, ale zároveň to bylo čtvrtfinále, které přineslo nejvíce branek v dnešním programu.

celý článek

Mistrovství světa: Tahiti a Rusko mají jisté čtvrtfinále

Mistrovství světa: Tahiti a Rusko mají jisté čtvrtfinále

Vydáno dne: 12.07.2015 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: beachsoccer.com

Čtvrtý hrací den přinesl jistotu postupu do čtvrtfinále pro týmy Ruska a Tahiti. Oba účastníci skupiny D si i ve svém druhém zápase připsaly vítězství a v úterý je čeká vzájemný duel o prvenství ve skupině. Tahiťané dnes zvládli přestřelku proti týmu Paraguaje 7:5. V jednu chvíli vedli již 5:1, Paraguay začala mohutně dotahovat, ale na zvrat síly nenašla. Nezachránil je ani hattrick Morana, který je s 6 góly překvapivým leadrem tabulky střelců. I Rusko si vypracovalo slibný tříbrankový náskok, který dokázalo téměř celý prohospodařit. 

celý článek

Mistrovství světa: Japonsko a Senegal zpátky ve hře

Mistrovství světa: Japonsko a Senegal zpátky ve hře

Vydáno dne: 11.07.2015 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: beachsoccer.com

Když jsou na hřišti dva míče, hra se přeruší. Nebo ne? Kuriózní moment přinesla 8. minuta zápasu Itálie - Omán. Na hřišti bylo skutečně možné vidět dva míče, přesto rozhodčí hru nezastavil a Omán se tak v netradiční situaci ujal vedení 1:0, když využil minelu brankáře Spady. Italský tým sice ještě předvedl jednu hrubku v rozehrávce, konkrétně dlouhán Dario Ramacciotti, po které daroval soupeři druhý gól, nicméně nakonec Italové dovedli zápas do vítězného konce 4:2.

celý článek

Mistrovství světa: Španělsko na úvod zaváhalo

Mistrovství světa: Španělsko na úvod zaváhalo

Vydáno dne: 10.07.2015 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: beachsoccer.com

Dlouho očekávaný šampionát, který hostí portugalské město Espinho, má za sebou první dva hrací dny. Zápasové zatížení tak v základních skupinách podstoupilo všech 16 účastníků. Největší pozornost poutá skupina C, do které byly nalosovány tři vysoce favorizované týmy, které doplňuje nevyzpytatelné Mexiko. Svou pouť za obhajobou stříbrných medailí si v této skupině značně zkomplikovalo Španělsko, které prohrálo se silným Íránem 5:6. Naopak klidný vstup do turnaje si ve druhém zápase připsala Brazílie, která si poradila s Mexikem 5:1. Zbylá utkání velká překvapení nepřinesla. Úspěšně do soutěže vstoupily všechny zbývající evropské týmy i favorizované výběry Argentiny a Tahiti. 

celý článek

Mistrovství světa: Rusko zaútočí na třetí titul v řadě

Mistrovství světa: Rusko zaútočí na třetí titul v řadě

Vydáno dne: 08.07.2015 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: beachsoccer.com

Úvodním výkopem zápasu Itálie - Kostarika bude zítra zahájeno mistrovství světa, jehož 18. ročník rozhodne o novém držeteli mistrovského titulu. Ten bude obhajovat Rusko, které dva roky zpět pokořilo ve finále Španělsko. Třetí pozice tehdy připadla zklamaným Brazilcům, kteří na titul čekají od roku 2009. Všechny uvedené týmy jsou na startu i tentokrát a budou jako tradičně patřit mezi největší favority turnaje. Nebezpečné bude i domácí Portugalsko, sehraný výběr Tahiti, nedávný finalista Evropských her Itálie nebo Írán, který šel v posledních letech výkonnostně nahoru. Turnaj potrvá za účasti 16 týmů po dobu 11 dní od 9. do 19. července. Hrát se bude na stadionu s kapacitou 3 300 diváků ve městě Espinho.

celý článek

Evropské hry: Zlaté medaile pro Rusko

Evropské hry: Zlaté medaile pro Rusko

Vydáno dne: 28.06.2015 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: beachsoccer.com

UZatímco zimní olympijské hry končí finálovým duel hokejistů, historicky 1. Evropské hry v Baku ukončilo finále v plážovém fotbale. A tak jako bývá hokejové finále, tak i to plážové patřilo mezi ozdoby závěrečného soutěžního dne. Jeho vítězem se stal tým Ruska, který tak rozšířil svou sbírku trofejí o další kořist, když si v souboji o zlaté medaile poradil s Italy 3:2. Rusko během turnaje neexcelovalo, ale ukázalo svou sílu v neprostupné obraně, která úřadovala zejména v play-off, ve kterém dovolila soupeřům pouhé tři góly. 

celý článek

Evropská liga: Bělorusko proklouzlo do Superfinále

Evropská liga: Bělorusko proklouzlo do Superfinále

Vydáno dne: 14.06.2015 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: beachsoccer.com

V poslední den úvodního podniku Evropské ligy si postup do Superfinále zajistily týmy Ruska a Běloruska (nikoliv Francie, jak bylo v tomto článku původně uvedeno). Francie sice porazila do té doby neporazitelné Polsko 3:1, ale k postupu jí to nepomohlo. Nově poskládanému týmu Polska, ve kterém měli hlavní zastoupení hráči mistrovského klubu KP Lódž, tak proklouzl postup mezi prsty, byť měl výchozí situaci výbornou. Slavit naopak mohly týmy Ruska a Běloruska, jejichž vzájemný duel skončil remízou 3:3, následný penaltový rozsřel rozhodl nový objev ruského výběru Ilinskij. 

 

celý článek