facebook

Twitter Plážová Kopaná Facebook Plážová Kopaná YouTube Plážová Kopaná Zoner Instagram


Rozhovory

Aktuality

Kenya team stabilizoval kádr a chce do Superligy

Kenya team stabilizoval kádr a chce do Superligy

Vydáno dne: 21.09.2015 | Autor: Jan Hájek | Foto: Jan Hájek

Stejně jako loni, i letošní vítěz Pražské ligy chce využít práva postupu do nejvyšší české soutěže. V rozhovoru to prozradil šéf neporaženého celku letošní sezony Petr Váňa.

Než se vrhneme do hodnocení sezony, mohl bys prozradit, kde se zrodil název vašeho týmu?
Kenya Team je název dle mé přezdívky Kenya. Pocházím ze Dvora Králové, kde je Safari a navíc můj koníček mimo fotbal byly dlouhé běhy. Tak jsem už od základní školy měl přezdívku Kenya.

celý článek

Patrik Malina: Třetí místo je pro nás super umístění

Patrik Malina: Třetí místo je pro nás super umístění

Vydáno dne: 27.08.2015 | Autor: Jan Hájek | Foto: Jan Hájek

Který soupeř byl pro tebe nejtěžší, případně na kterého hráče ses nejvíce připravoval nebo byl nejvíce ve střehu?

Odehráli jsme čtyři těžké zápasy. Jak s Tureckem, Ázerbájdžánem, Rumunskem, tak Anglií o 3. místo. Zápasy s Ázerbájdžánem a Rumunskem byly asi pro mě nejtěžší, protože jsem v nich byl hodně v permanenci a měl hodně zákroků. Škoda, že jsme zápas s Ázerbájdžánem v základní hrací době nedotáhli do vítězného konce, protože pak bychom hráli finále a to by byla paráda. Z hráčů byl určitě nejnebezpečnější Maci z Rumunska. Jeho střela je vynikající jak nůžkami, tak z otočky. Má to vše v rychlosti a určíte proti němu to bylo nejtěžší.

celý článek

Jan Hájek: Vyhrát může letos úplně každý

Jan Hájek: Vyhrát může letos úplně každý

Vydáno dne: 14.05.2015 | Autor: Lukáš Pechmann | Zdroj: PB B | Foto: PB Beach Soccer

Hráč, promotér, fotograf, rozhodčí a novinář. Pět rolí, které v Příbrami zastává jeden člověk. Jan Hájek. Tedy organizátor Příbramské ligy a kvalifikačního turnaje Českého poháru, u nichž vykonává pozici rozhodčího. Všech soutěží se navíc účastní jako hráč týmu Ponožky v sandálech. O všem stačí psát do lokální mutace Deníku a ještě k tomu přidá vlastní fotku. Právě tento nadšenec, kterému patří velký dík za rozvoj plážáku na Příbramsku, byl další "obětí" našeho rozhovoru.

 

celý článek

František Sklenář: Kouzlu plážáku jsem okamžitě propadl

František Sklenář: Kouzlu plážáku jsem okamžitě propadl

Vydáno dne: 05.08.2014 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: Petr Špírek

Loni byl jedním z nováčků, kteří sbírali v dresu Ladronky zkušenosti v Superlize. Letos už jej lze považovat za oporu týmu, vedle které rostou jiné nové tváře tohoto pražského klubu. Oním hráčem je František Sklenář (na fotce vlevo), který si na své střelecké konto v české nejvyšší soutěži připsal již deset branek. S ním jsme rozebrali letošní sezonu, ve které se Ladronce podařilo vyhrát Český pohár, ale v lize skončila až na čtvrtém místě.

celý článek

Tomáš Kouřim: Se sezonou panuje spokojenost

Tomáš Kouřim: Se sezonou panuje spokojenost

Vydáno dne: 30.07.2014 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: Petr Špírek

Jedním z nováčků letošní sezony byl plzeňský tým Moe´s, složený převážně z hráčů stejnojmenného futsalového klubu. Hráči Moe´s posbírali mnoho zkušeností během řady soutěží v plážovém fotbale, ať už v zimní či letní sezoně, přesto byl jejich vstup do Superligy velký výkonnostní skok. Navíc se o jejich účasti v soutěži rozhodlo až těsně před jejím začátkem. Jednou z hlavních tváří týmu byl Tomáš Kouřim, který Moe´s nepomáhal svou hrou jen na hřišti, ale i na trenérské a manažerské pozici.

celý článek

Petr Víšek: Kvalita Superligy roste

Petr Víšek: Kvalita Superligy roste

Vydáno dne: 29.07.2014 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: Petr Špírek

Drama posledního kola neměli hráči Bohemians ve svých rukou. Nakonec se jim však podařilo titul obhájit a po roce si opět zahrají prestižní Ligu mistrů. Jednou z opor týmu je i Petr Víšek, brankář s mnoha zkušenostmi i z národního týmu, za který již odchytal 28 zápasů. Letos mu v brance přibyla konkurence, když se v dresu klokanů představil i brankář Miroslav Miller, který je hráčem Mladé Boleslavi. Jejich vzájemná spolupráce byla i jedním z témat našeho posezonního rozhovoru.

celý článek

David Radosta: I druhé místo bylo velká motivace

David Radosta: I druhé místo bylo velká motivace

Vydáno dne: 28.07.2014 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: Petr Špírek

V českém plážovém fotbale se prosazuje další vysoký hráč. Nástupcem dvojice věží ve složení Martin Boček – Jan Koller by se mohl stát David Radosta (197 cm, na fotce v bílém), odchovanec fotbalové Dukly Praha, který okusil druhou ligu v barvách Vlašimi nebo Kladna. Nyní vedle fotbalu válí i za plážové Juniory ČR, kam si jej vytáhl kapitán české reprezentace Martin Chalupa. Svou premiéru v Superlize ozdobil osmi góly a dočkal se i pozvánky do národního týmu.

celý článek

Tomáš Lukič: Žižkov by měl hrát o první příčky

Tomáš Lukič: Žižkov by měl hrát o první příčky

Vydáno dne: 27.07.2014 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: Petr Špírek

Stal se jednou z komet letošní sezony. Byť neodehrál všechny ligové zápasy Superligy, zařadil se mezi střelecké objevy. Tomáš Lukič (na fotce vlevo v souboji s Tomáš Peteříkem) se stal se 7 góly nejlepším střelcem Žižkova a zejména hráčům Moe´s se ještě teď musí zdát o jeho pěti brankách v jejich síti. V lize tak zastoupil svého staršího bratra Matěje, kterého trápily zdravotní problémy. Tomáš Lukič dostal šanci i v národním týmu a společně s ním odcestoval začátkem července na turnaj do Běloruska. V 17 letech se stal nejmladším hráčem, který za plážovou reprezentaci nastoupil a dokonce se mu podařilo vstřelil i gól.

celý článek

Filip Vyhnal: Plzeň chceme porazit a pak se uvidí

Filip Vyhnal: Plzeň chceme porazit a pak se uvidí

Vydáno dne: 09.07.2014 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: Petr Špírek

Na začátku letošní sezony se stal Filip Vyhnal jedním z hráčů, kteří se zapojili do přípravného kempu nově vznikajícího týmu Junioři ČR, který se měl skládat z mladých hráčů s perspektivou rozšíření kádru české reprezentace. Vyhnal se stal jedním z těch, kteří v úvodním kempu zaujali a obdržel pozvánku na další tréninky. Společně s týmem Juniorů prožívá krásnou sezonu, když jediné zaváhání přišlo ve 4. kole s Bohemkou, jinak jsou Junioři neporaženi. Díky tomu stále drží naději na zisk mistrovského titulu. Svým vystupováním v lize si Filip Vyhnal řekl o nominaci do národního týmu, s nímž se zúčastnil turnaje v Bělorusku. Jeho hattrick v duelu proti Íránu na vítězství nestačil, ale rozhodně si hlasitě řekl o další pozvání do reprezentace.

 

celý článek

Petr Mandík: Mančaft jsme měli na semifinále

Petr Mandík: Mančaft jsme měli na semifinále

Vydáno dne: 12.06.2014 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: Petr Špírek

V roce 2012 se poprvé objevil Petr Mandík na mezinárodní scéně, když byl členem reprezentace na turnaji Evropské ligy v Haagu. Během následující zimy se stal hráčem Bohemians 1905 a díky novému angažmá se zúčastnil dvou mezinárodních klubových turnajů v Praze. Ta největší výzva však přišla až začátkem června tohoto roku, když společně s dalšími klokany odcestoval na Ligu mistrů do italské Catanie

celý článek