facebook

Twitter Plážová Kopaná Facebook Plážová Kopaná YouTube Plážová Kopaná Zoner Instagram


Aktuality

Kolibříci sesazeni z trůnu. Na vrchol se vydrápaly Určice

Kolibříci sesazeni z trůnu. Na vrchol se vydrápaly Určice

Vydáno dne: 12.07.2013 | Autor: Zdeněk Vysloužil | Zdroj: www.itydenik.cz | Foto: Zdeněk Vysloužil

Prostějov - Dvoudenní písečné martyrium přineslo radost do Určic. Tým poskládaný z hráčů vítěze krajského přeboru dokázal projít šestým ročníkem Bexim Cupu bez jediné porážky a sesadil tak z trůnu Kolibříky, kteří skončili až třetí. Na druhé příčce je předstihli borci z olomouckého Nešvaru. Nepopulární brambory zůstaly pořadatelskému Beximu. „Velká spokojenost. Pro organizátora je vždycky nejlepší, když se nic vážného nepřihodí. Tentokrát to proběhlo bez problému,“ oddechl si Evžen Kučera, ředitel turnaje. Že se bude měnit historie, bylo jasné hned po prvním zápase celého turnaje. Neznámý tým z Olomouce pod názvem Nešvar, totiž přejel tradičního medailistu z Beximu 3:0. Výsledkem, ale hlavně předváděnou hrou byli Olomoučtí ihned pasováni na horkého favorita. Nešvar prošel skupinou bez porážky a zabral si nejvýhodnější pozici v play off. Ze druhé příčky postoupil po dvou těsných výhrách Bexim. Třetí skončil Menphis a čtvrtý Fontík. Pokračování uvnitř článku.

celý článek

Pelta má z nabitého programu hlavu bolavou. A to ho ještě FIFA posílá na dvacet dnů na Tahiti

Pelta má z nabitého programu hlavu bolavou. A to ho ještě FIFA posílá na dvacet dnů na Tahiti

Vydáno dne: 11.07.2013 | Autor: sport.cz | Zdroj: sport.cz | Foto: FAČR

Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta má hlavu bolavou. Nikoli z toho, co se v jeho sportovním hájemství už zase odehrává, ale z nabitého programu, který ho se startem nové sezóny čeká. A to ho ještě v září posílají na Tahiti, aby tam působil jako delegát při zápasech mistrovství světa v plážovém fotbale. „Raději bych pracoval tady, ale co můžu dělat, když mě na Tahiti chtějí mít?!" posteskl si napůl žertem, napůl vážně, s čím na něj FIFA zase přišla. Mezi klíčovými zápasy české reprezentace, v nichž půjde o postup na světový šampionát 2014 v Brazílii, u nároďáku nebude. Kompletní text uvnitř článku.

celý článek

Český pohár: Do finále se kvalifikoval Sokol Velké Losiny

Český pohár: Do finále se kvalifikoval Sokol Velké Losiny

Vydáno dne: 10.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Hynek Sladký

V napínavém rozhodujícím duelu o vítězství na turnaji Relax Cup, který se uskutečnil v Loučné nad Desnou, se střetly týmy Sokol Velké Losiny a domácí Spartak Loučná, který se snažil o zopakování loňského postupu na finálový turnaj Českého poháru, kde měl obhajovat stříbrné medaile. V základní hrací době skončil jejich vzájemný zápas nerozhodným výsledkem 7:7. Rozhodnout tak musel penaltový rozstřel. V něm přála štěstěna týmu Velké Losiny, které jej vyhrál 3:2. Turnaj měl napínavé rozuzlení podobnému tomu, které bylo vidět o 14 dní dříve v Plzni, kde o prvenství Plzeň Team nad celkem Allianz Plzeň rovněž rozhodovala až třetí série penaltové rozstřelu. Třetí, a zároveň poslední příčka, zbyla na tým MK Loučná 2001, který nejdříve podlehl Velkým Losinám 7:9 a následně Spartaku 3:6. Nejlepším střelcem turnaje se s 6 góly stal Jakub Hložánka, který svým brankovým počinem přispěl k vítězství Losin. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Jaroslav Glogar ze Spartaku.

celý článek

Superliga: Jan Koller řádil v dresu klokanů

Superliga: Jan Koller řádil v dresu klokanů

Vydáno dne: 10.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Pavel Mazáč

Nejzajímavější událostí 8. kola byl start Jana Kollera v dresu Bohemians 1905, ale pondělní program přinesl i další důležité momenty.  dohrávka 4. kola, ve kterém se střetly dva dosud nejlepší týmy soutěže. V souboji celků Bohemians 1905 a Ladronka Praha se po základní hrací době zrodila remíza 5:5, zápas tak rozhodlo až tříminutové prodloužení, v němž jako jediný našel střelecký recept na překonání soupeřovo obrany klokan Martin Boček. Hráči Ladronky tak museli být po zápase zklamaní, vítězství ve vyrovnaném utkání měli na dosah. Vždyť vyrovnávací gól na 5:5 přišel až v posledních vteřinách zápasu, když se prosadil ostře sledovaný Jan Koller. V tomto zápase to byl jeho již druhý gól, ten první si připsal již v šesté minutě první třetiny. Výraznou tváří duelu byl i mnohonásobný reprezentant v plážovém fotbale a futsale Martin Dlouhý. Jeho čtyři střelecké zářezy jej vynesly do čela tabulky střelců.

celý článek

Koller na písku zase pálil! Ale taktiku jsem si musel oživit, smál se

Koller na písku zase pálil! Ale taktiku jsem si musel oživit, smál se

Vydáno dne: 08.07.2013 | Autor: Jan Podroužek | Zdroj: isport.blesk.cz | Foto: Pavel Mazáč

Je mu jedno, jestli je pod ním tráva, nebo písek. Pálí všude. Jan Koller se opět po necelém půlroce objevil v dresu Bohemians 1905 v ligovém utkání plážového fotbalu. V souboji dvou nejlepších týmů proti Ladronce Praha dal dva góly a dotáhl „Bohemku“ k výhře v prodloužení 6:5. Míč se k němu dostal, když byl Jan Koller zhruba patnáct metrů od brány. Neváhal ani vteřinu. Rovnou do míče švihnul pravačkou a poslal ho do brány. 1:0 pro Bohemians 1905, za které střelecký rekordman fotbalové reprezentace nastupuje. „A to jsem hrál naposledy v únoru,“ připomíná 40letý kanonýr dávno minulý mezinárodní turnaj. „Jsem rád, že jsem mohl hrát, vyhráli jsme, takže spokojenost,“ pokračuje.

celý článek

Český pohár: BS Ladronka Praha nezaváhala a může obhájit domácí pohár

Český pohár: BS Ladronka Praha nezaváhala a může obhájit domácí pohár

Vydáno dne: 07.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Jan Dámec

Praha - V neděli 7. července 2013 se uskutečnila pražská kvalifikace Českého poháru - Ladronka Cup. Oproti původnímu plánu se nakonec představila čtveřice týmů ve složení Beach Polabí Přerov nad Labem, Sokol Pacov, BS Ladronka Praha a FK Zlíchov 1914, tým BS Bohemians 1905 z turnaje odstoupil. Týmy se utkaly systémem každý s každým a vedoucí tým ligy BS Ladronka Praha nenechal nikoho na pochybách, že obhajobu poháru myslí vážně. Po třech vítězstvích se tedy radoval loňský mistr a vítěz poháru BS Ladronka Praha, když její hráči získali i trofej pro nejlepšího střelce - Milan Bouška s 8 góly a nejlepšího hráče - Tomáš Huráb. Brankářem turnaje byl zvolen Petr Zapletal z týmu Beach Polabí.

Výsledky najdete dále v článku...

 

celý článek

Jan Koller vede dcery ke sportu

Jan Koller vede dcery ke sportu

Vydáno dne: 05.07.2013 | Autor: Jan Škrle | Zdroj: jihoceskyfotbal.cz | Foto: Jan Škrle

Blatná/Smetanova Lhota: Kulaté čtyřicáté narozeniny oslavil na konci června nejlepší reprezentační střelec Jan Koller na hřišti. Exhibičním turnajem v Praze Lipencích, kde místní tým zároveň těšil z postupu do I. A třídy. Svůj tým sestavili oslavenci Hašek (50), Koller a Šmicer (40), i jejich parťák režisér Jakub Kohák (39), jimž davy fanoušků nadšeně aplaudovaly. „Člověk potká známé, zahrajeme si a popovídáme,“ řekl nám Jan Koller při návštěvě mládežnického turnaje v Blatné. Občas nastoupíte za Smetanovu Lhotu, ale prý vás uchvátil plážový fotbal. Čím? "Je to úplně něco jiného. Hraju za Bohemians Praha. V únoru jsem hrál velký mezinárodní turnaj a v červenci se zúčastním asi čtyř zápasů začínající české ligy plážového fotbalu. A vyloučen není ani můj start v reprezentaci" uvedl Jan Koller. Kompletní rozhovor uvnitř článku.

celý článek

Plážový fotbalista Jan Koller na Ladronce

Plážový fotbalista Jan Koller na Ladronce

Vydáno dne: 05.07.2013 | Autor: - | Zdroj: hattrick.cz

Ladronka liga míří do finále. Již v pondělí 8. července se může rozhodnout o postupujících týmech do národního superfinále. A další 3 týmy bojují o postupové místo. Čekají vás čtyři ligové zápasy, z toho dva zápasy týmu Bohemians 1905. V akci uvidíte nejen reprezentanty, kteří přivezli turnajové vítězství z Umagu, ale také Jana KolleraPomůže Jan Koller klokanům prodloužit neporazitelnost, v přímém souboji s týmem BS Ladronka? Přidá Martin Dlouhý další branky a vyhoupne se do čela tabulky střelců? Petr Víšek nebo Tomáš Židlický, brankáři reprezentace proti sobě, kdo vyhraje? To vše se dozvíte a uvidíte, když dorazíte v pondělí v 17.30 na Ladronku. Přijďte se občerstvit a pobavit se, plážový fotbal NENUDÍ!

celý článek

Český pohár: Adell Cup se koná již za dva dny!

Český pohár: Adell Cup se koná již za dva dny!

Vydáno dne: 04.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Filip Fojtík PHOTOGRAPHER

Je již zavedenou tradicí, že se na Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti koná v létě turnaj v plážovém fotbale. Opět se naveze písek, postaví tribuny a může začít show, která diváky bude bavit, tak jako v předešlých letech. Letos proběhne v rámci festivalu Slovácké léto již čtvrtý ročník tohoto turnaje, který je nazván Adell Cup. Na polovinu přihlášených týmů však čeká novinka. Hrát se nebude jen na Masarykovo náměstí, ale též v místním aquaparku. Šest týmů se tak ve skupinové fázi představí zde, zbylá šestice se jako již tradičně představí v centru města, zde budou probíhat i všechny zápasy play-off (začátek v 15h). Do vyřazovací fáze se kvalifikuje osm nejlepších celků. Dosud vždy Adell Cup poznal jiného vítěze a to v následujícím složení Niva Nemšová (rok 2010), Imperial Media (2011) a FC Labužníci (2012). Osud tomu chtěl, aby los svedl do jedné skupiny oba poslední vítěze. Imperial Media a FC Labužníci v ní dále budou čelit týmům Fíci, MIVAcar, Hulín a AVC. Ve druhé skupině na náměstí se představí Nadační fond Martina Foukala, Staré Město, BG1 Beergate, Derfla, Gooners Brno a Buffalo Bar. Skupinová fáze začíná tuto sobotu v 10h. 

celý článek

Doplnění a novelizace pravidel

Doplnění a novelizace pravidel

Vydáno dne: 04.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: František Bořánek

S působností od 1. července vstoupila v platnost nová pravidla plážového fotbalu, která schválila pravidlová komise FIFA na lednovém semináři v Curychu. Do českého znění je přeložil předseda české komise rozhodčích plážového fotbalu Libor Kaštánek (viz foto). Změny (či doplnění) pravidel se týkají pravidla č. 7 (Hrací doba) a pravidla č. 11 (Zakázaná hra a nesportovní chování). Jejich úplné znění je možné dohledat uvnitř tohoto článku.

celý článek