facebook

Twitter Plážová Kopaná Facebook Plážová Kopaná YouTube Plážová Kopaná Zoner Instagram


Aktuality

Superliga: V pondělí poznáme jméno nového mistra

Superliga: V pondělí poznáme jméno nového mistra

Vydáno dne: 28.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Jan Dámec

V pondělí 29. července bude zakončen letošní ročník pražské Ladronka ligy finálovým turnajem. Do něj se kvalifikovaly čtyři nejúspěšnější týmy základní části soutěže ve složení BS Bohemians 1905, BS Ladronka Praha, Braník BS a BFC Malá Strana. Na základě umístění v dlouhodobé části jsou týmy rozděleny do semifinálových dvojic. Hráče Bohemians, vítěze základní části, čeká od 17:30 zápas s Malou Stranou, která zakončila předchozí část soutěže na čtvrtém místě. Oba dosavadní vzájemné zápasy vyhráli klokani. Nejdříve 6:2 a ten poslední 15:1. Ve druhém semifinále, hraném od 18:20, se střetnou BS Ladronka Praha a Braník BS. Květnový duel vyhrála Ladronka 8:2, ten červencový pak též tým 7:5. Po skončení druhého semifinále přijde na řadu zápas o 3. místo a přibližně ve 20 hodin vypukne finále, které rozhodne o celkovém vítězi. Uvidíme, zda dopomůže Jan Koller klubu BS Bohemians 1905 k titulu a podívá se opět do Ligy mistrů, tentokrát v plážovém fotbale. Nebo zda obhájí prvenství tým BS Ladronka Praha.

celý článek

Jakub Pospíšil: Máme skvělý tým a skvělou partu

Jakub Pospíšil: Máme skvělý tým a skvělou partu

Vydáno dne: 27.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Petr Špírek

Dlouho se Cinda Teamu v sezoně nedařilo. Série osmi porážek v řadě nevěštila nic dobrého, ale závěr základní části pražské Ladronka ligy ukázal, že bude nutné s tímto týmem jednoznačně pro příští roky počítat. Výhry Cindy nad Malou Stranou (6:4) a nad Beach Polabím (8:2) jsou toho důkazem. Cinda se konečně sešla v početnější sestavě a navíc se v jejím dresu objevilo několik nováčků, kteří hře výrazně pomohli. Střeleckým objevem se stal Jakub Pospíšil (na fotce ve žlutém dresu). Jeho osm branek v posledních dvou kolech zaujalo. Hráče, který se aktuálně připravuje na start pražského přeboru v dresu Kralovic, jsme vyzpovídali po skončení plážové sezony.

celý článek

Petr Haluza: Všichni jsme táhli za jeden provaz

Petr Haluza: Všichni jsme táhli za jeden provaz

Vydáno dne: 25.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Petr Špírek

Loni skončili Kolibříci v Českém poháru na bronzové pozici a moc si chtěli loňskou účast zopakovat i letos. Ale na kvalifikačním turnaji v Prostějově skončili až na třetím místě. Štěstí se na ně však usmálo a Určice i Nešvaři svou účast odřekli. Kolibříci tak opět po roce zamířili na Ladronku, ale tamní písek jim tentokrát tolik štěstí nepřinesl. Čtvrté místo však neberou jako velké zklamání, turnaj si hlavně užili. Po turnaji jsme  položili pár otázek nejlepšímu střelci týmu, kterým byl Petr Haluza (na fotce muž vpravo). Rozhovor najdete uvnitř článku.

celý článek

Evropská liga: Poláci vládnou Evropě

Evropská liga: Poláci vládnou Evropě

Vydáno dne: 24.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: beachsoccer.com

Poláci perfektně zvládli i své druhé vystoupení v Evropské lize. Na Ukrajině vyhráli všechny tři zápasy, což se jim v holandském Haagu o uplynulém víkendu sice zopakovat nepodařilo, ale krom domácího výběru zde porazili oba zbylé účastníky turnaje divize A a s bilancí celkových pěti výher se posunuli do čela tabulky základní části. Bude zajímavé sledovat, zda budou Poláci schopni na své dosavadní výkony v lize navázat i v srpnovém Superfinále, kam se díky výsledkům v Haagu kvalifikovaly též týmy Nizozemska a Itálie, naopak pro Bělorusko letošní sezona končí. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Patrick Ax, hrající za Nizozemsko, nejlepším brankářem byl jeho spoluhráč Frank Van der Geest a nejvíce branek na turnaji nastřílel Polák Boguslaw Saganowski.

celý článek

Daniel Liolias: V plážáku chceme pokračovat

Daniel Liolias: V plážáku chceme pokračovat

Vydáno dne: 24.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Petr Ovsík Photography

V Uherském Hradišti pořádají tamní turnaj v plážovém fotbale od roku 2010. Každoročně je zde dekorován vítězem jiný tým, letos se to podařilo talentovanému mládí, které hájilo barvy Nadačního fondu Martina Foukala (NFMF). „Nadační fond Martina Foukala založili manželé Foukalovi po nečekaném úmrtí svého syna, jehož příčinou bylo srdeční selhání. Cílem nadačního fondu je poukázat na důležitost zdravotně – sportovních lékařských prohlídek.“ (zdroj: fb NFMF). Tým se kvalifikoval i do národního finále v Praze, kde se se zkušenějšími soupeři prali velmi statečně a byli blízko druhému místu. O medaili je nakonec připravila porážka v posledním zápase s Kolibříky, s nimiž prohráli 5:6. Jednou z opor týmu byl i Daniel Liolias, který byl vyhlášen nejlepším brankářem závěrečného turnaje. A právě jemu jsme položili několik otázek.

celý článek

Liga se bude hrát i v Příbrami, stále je možné se přihlásit

Liga se bude hrát i v Příbrami, stále je možné se přihlásit

Vydáno dne: 24.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Jan Hájek

V Příbrami se chystá premiérový ročník tamní ligové soutěže. Její model by měl obdobný s tím, který je znám z pražské Ladronka ligy. Kapacita turnaje je stanovena na šest týmů, hrát se bude klasickým systémem každý s každým. Hracím dnem i zde bude pondělí, začínat by se mělo 5. srpna a soutěž by měla probíhat až do září. Zápasy se budou konat v tamním sportovním areálu SK Spartak, kde se již v minulosti konalo několik turnajů jak pro dospělé, tak i pro mládež. Startovné je 800 Kč. Pořadatelem turnaje je Jan Hájek, kterému se v případě zájmu o účast v soutěži můžete stále hlásit na některý z těchto kontaktů: mobil 725 543 993 nebo mail jan.hajek@denik.cz. Jan Hájek se objevil v pondělním 10. kole pražské ligy v sestavě klubu BS Ladronka Praha a při své premiéře v soutěži si přispal dva góly. V dresu pražského klubu hraje i Jakub Tošovský, který rovněž pochází z Příbrami a hraje futsal za tamní klub. Přihlášky jsou přijímány do 26. července.

celý článek

Superliga: Malá Strana postupuje, první gól pro Šírla

Superliga: Malá Strana postupuje, první gól pro Šírla

Vydáno dne: 24.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Petr Špírek

Fotbalisté Bohemians 1905 s přehledem uhájili první místo v pražské Ladronka lize, když na závěr ligy porazili Malou Stranu (15:1) a BS Braník (3:2 v prodloužení). Větší pozornost však poutal boj o poslední postupové místo do Superfinále. Hráči Malé Strany potřebovali k uhájení čtvrté pozice vyhrát jeden ze svých pondělních zápasů nebo by jim do karet nahrávalo zaváhání pátého Beach Polabí v duelu s Cinda Teamem. Nakonec se naplnila druhá varianta. Hráči Cindy převálcovali Polabí 8:2 a ukázali svou hráčskou kvalitu. Poprvé v sezoně se sešli s větším počtem hráčů na střídání, a hned to bylo znát. Navíc skvělou střeleckou formu potvrdil Jakub Pospíšil, který ve druhém zápase v řadě vsítil čtyři branky. Škoda jen pro Cindu, že tandem Pospíšil-Doležal neabsolvoval s týmem celou sezonu, možná by se urodil i postup do Superfinále. Malá Strana tak i přes dvě porážky uhájila čtvrté místo a parta mladých nadějných hráčů se tak může těšit na závěrečné boje o mistrovský titul. První místo v tabulce střelců s přehledem uhájil Martin Dlouhý, který se na výhře Ladronky nad Malou Stranou v poměru 10:3 podílel hattrickem. První trefu v plážovém fotbale si v pondělí připsal Radek Šírl. Jeho zásah ve třetí minutě prodloužení zajistil klokanům výhru nad Braníkem 3:2.

celý článek

Bájný „Dino“ Jan Koller se vrátil do reprezentace! A za národní tým beachsocceru dal první gól!

Bájný „Dino“ Jan Koller se vrátil do reprezentace! A za národní tým beachsocceru dal první gól!

Vydáno dne: 22.07.2013 | Autor: Pavel Skramlík | Zdroj: hattrick.cz | Foto: ČTK

Je to skvělá zpráva! Bájný kanonýr české fotbalové reprezenace Jan Koller se v neděli ve svých 40 letech vrátil do národního mužstva České republiky, v němž ve „velkém“ fotbale skončil v září roku 2009 v Bratislavě v duelu proti Slovensku. Bombarďák, který dal v 91 utkáních za mužstvo České republiky 51 branek, v neděli v Písku poprvé nastoupil za tým České republiky v plážovém fotbale v přípravném duelu proti Slovensku. Jedním gólem se podílel na vítězství 5:2. V neděli se přátelské zápasy proti Slovákům odehrály dva. Jan Koller nastoupil jen v tom prvním. Ve 13. minutě zvyšoval svým prvním reprezenačním „plážovým gólem“ na 4:1 a prakticky pečetil výsledek. Otevřel novou kapitolu ve statistikách svých reprezentačních branek. Pokračování uvnitř článku.

celý článek

Česko na písku v Písku jednou Slováky zdolalo. Podruhé padlo

Česko na písku v Písku jednou Slováky zdolalo. Podruhé padlo

Vydáno dne: 22.07.2013 | Autor: Michal Cirmaciu | Zdroj: idnes.cz | Foto: Mafra

Byl to nezvyk. Československá hymna se hrála od půlky a první část zazněla až potom. Ve skutečnosti už se hrály dvě samostatné hymny a Slováci měli přednost. Všechno bylo při dvou přípravných zápasech reprezentací Česka a Slovenska na písku ve sportovním píseckém areálu jako při velkém mezistátním zápase. I výkony na hřišti. Česko vyhrálo 5:2 a prohrálo 3:5. Ve druhém utkání dostalo v posledních třech minutách tři góly a nestihlo vyrovnat. Nejvíce se fanoušci zajímali o premiéru internacionála Jana Kollera. Hraje sice v Bohemians 1905 Ladronku ligu a dal v ní šest branek, v národním týmu se však objevil poprvé. "Známe se," konstatoval po utkání. V reprezentaci je dost hráčů Bohemians 1905. Pokračování uvnitř článku.

celý článek

Superliga: Dnes se rozhodne o posledním postupujícím

Superliga: Dnes se rozhodne o posledním postupujícím

Vydáno dne: 22.07.2013 | Autor: Redakce | Foto: Petr Špírek

Dnes končí základní část pražské Ladronka ligy a ve hře je ještě jedno postupové místo do Superfinále, o které se nepřímo střetnou týmy BFC Malá Strana a Beach Polabí Přerov nad Labem. Jistotu postupu již mají BS Boheamians 1905, BS Ladronka Praha a BS Braník. Malou Stranu čekají v pondělním programu dva zápasy, konkrétně dohrávka 3. kola proti Bohemians a v zápase 10. kola se střetnou s Ladronkou. V dresu Bohemians se opět představí i Jan Koller, který v lize odehrál tři zápasy a vstřelil šest branek. V neděli debutoval i v národním dresu. Hráči Beach Polabí Přerov nad Labem se na závěr soutěže utkají s Cinda Teamem, který s jednou výhrou uzavírá ligovou tabulku. Zajímavé bude rovněž sledovat, zda Martin Dlouhý uhájí první místo v tabulce střelců, náskok má poměrně značný.

celý článek