facebook

Twitter Plážová Kopaná Facebook Plážová Kopaná YouTube Plážová Kopaná Zoner Instagram


Aktuality

Superliga: Duel loňských finalistů jasně pro Bohemku

Superliga: Duel loňských finalistů jasně pro Bohemku

Vydáno dne: 20.05.2014 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: Petr Špírek

V úvodním zápase nové sezony se střetly tým BS Ladronka Praha a BS Bohemians 1905, tedy finalisté loňského ročníku. Oba týmy postrádaly některé své opory, ale více se absence podepsaly na Ladronce, které kvůli zdravotním problémům chyběli Jakub Tošovský a Jukub Slunéčko, kvůli pracovním povinnostem kapitán Milan Bouška a do týmu Junioři ČR přestoupil brankář Tomáš Židlický. Šanci tak dostalo v dresu Ladronky několik nových hráčů. Jednoho nováčka si přichystala i Bohemka. Poprvé se v plážovém fotbale představil brankář Miroslav Miller, známý zejména ze svého působení ve fotbalové Mladé Boleslavi.

celý článek

Superliga: Žižkov trápí zranění, posilou bude Mikolanda

Superliga: Žižkov trápí zranění, posilou bude Mikolanda

Vydáno dne: 17.05.2014 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: Petr Špírek

V roce 2009 se poprvé v České republice hrála celostátní ligová soutěž. A po vzoru zahraničních soutěží, jako je ta ve Švýcarsku, se odehrála na pěti různých místech naší země. Historicky prvním jejím vítězem se stal tým Beach Polabí Přerov nad Labem, který sice na zisk titulu v dalších letech nenavázal, ale vždy patřil do špičky českého plážového fotbalu. Což potvrdil v roce 2013, kdy se tak trochu překvapivě stal vítězem Zimní ligy. Počátkem letošního roku spatřila světlo světa překvapivá, ale každopádně příjemná zpráva. Tým Polabí započal spolupráci s tradičním fotbalovým týmem FK Viktoria Žižkov a od února letošního roku nosí jeho jméno ...

celý článek

Superliga: Nováčka z Plzně posílili zajímavá jména

Superliga: Nováčka z Plzně posílili zajímavá jména

Vydáno dne: 15.05.2014 | Autor: Lukáš Pechmann | Foto: Jan Hájek

Letošní ročník Superligy okoření start dalšího nováčka. Vedle celku Junioři ČR se do soutěže přihlásil i plzeňský tým Moe´s, který se však plážovému fotbalu věnuje téměř dva roky. Do té doby se Moe´s věnovali výhradně futsalu, pak však podlehli kouzlu fotbalu na písku. A zejména pak útočník Vladimír Sirotek, který je hrajícím trenérem týmu. Toho na lavičce doplní Miroslav Hajný, který bude mít na starost organizací zápasů.

celý článek

Superliga: Novinkou je účast juniorského týmu ČR

Superliga: Novinkou je účast juniorského týmu ČR

Vydáno dne: 14.05.2014 | Autor: redakce | Foto: Petr Špírek

Působení národního týmu na mezinárodní scéně vykazovalo v předešlých třech letech stejné rysy. Účast v úvodní části Evropské ligy v plné síle -> dobrý výkon -> postup do do Promotion final -> kde už se český tým kompletní nesešel -> výkony zdaleka ne optimální -> boj o to, neskončit na tomto turnaji poslední -> postup mezi nejlepší týmy Evropské ligy v prachu. A výkony v přípravných zápasech či turnajích BSWW tour rovněž jako na houpačce. A proto se rozhodlo vedení plážového fotbalu z uzavřeného cyklu vystoupit a nastolit nová koncepční opatření, jak národní tým, potažmo celý český plážák posunout dál ....

celý článek

Superliga: Klokani chtějí obhájit titul

Superliga: Klokani chtějí obhájit titul

Vydáno dne: 13.05.2014 | Autor: Lukáš Pechmann

Jedním z velkých favoritů nového ročníku Superligy bude tým BS Bohemians 1905, obhájce prvenství z loňského roku. Úspěšné tažení sezonou 2013 nezavdalo vedení klubu ani provádět radikální změny v kádru, který se tak oproti tomu loňskému prakticky neliší. Jádro týmu tak i nadále tvoří hráči reprezentačního týmu Petr Víšek, Martin Chalupa, Michal Kubice, Martin Boček nebo Pavel Stejskal, po jejichž boku výkonnostně rostou ti méně zkušení jako Petr Mandík či Josef Vladyka. Ke změně nedojde ani na pozici trenéra. Tým povede nadále Marek Pospíšil.

celý článek

Superliga: Plzeň Team touží pro trofeji

Superliga: Plzeň Team touží pro trofeji

Vydáno dne: 12.05.2014 | Autor: Lukáš Pechmann

Do nejvyšší soutěže se po dvouleté odmlce vrací i její vítěz z roku 2011 - Plzeň Team. A comeback to bude jistě zajímavý, jelikož plzeňský tým za uplynulé roky neztratil nic ze svého lesku, což potvrdil v uplynulé zimní sezoně. V té mu titul zimního mistra unikl velmi těsně po prohraném penaltovém rozstřelu s Bohemians 1905. Příznivci plážového fotbalu se tak opět mohou těšit na výkony kanonýra Tomáše Peteříka nebo řady dalších opor ...

celý článek

Český pohár: Prvním postupujícím Moe´s

Český pohár: Prvním postupujícím Moe´s

Vydáno dne: 10.05.2014 | Autor: redakce | Foto: Jan Hájek

Fotbalisté Moe´s Plzeň A se stali vítězem úvodní kvalifikace Českého poháru, která se odehrála 8. května v Příbrami. Stali se tak prvním jistým finalistou celé soutěže. Turnajem prošli bez jediného zaváhání a v rozhodujícím zápase porazili do té doby rovněž neporažený příbramský tým Fata Morgána 3:0. Hráči Moe´s pod vedením hrajícího trenéra Vladimíra Sirotka sice vývoj tohoto zápasu kontrolovali, ale nedokázali jej přetavit v brankové vyústění ...

celý článek

Nováčci si jdou hlavně zahrát, zkušení bojovat o bednu

Nováčci si jdou hlavně zahrát, zkušení bojovat o bednu

Vydáno dne: 07.05.2014 | Autor: Jan Hájek | Zdroj: pribramsky.denik.cz | Foto: Jan Hájek

Příbram – Nová sezona plážového fotbalu začala. V areálu Spartaku Příbram se včera hrály první čtyři zápasy 2. ročníku dlouhodobé soutěže. Ta má o dva účastníky více, než loni. „Přihlásili jsme se, protože jsme to nikdy nehráli a každého to lákalo. Ambice máme samozřejmě ty největší, ale když skončíme do pátého místa, budeme spokojení," říká s úsměvem Petr Roček, vedoucí Dolních Hbit, tedy jednoho z nováčků příbramské ligy.

celý článek

Plážová kopaná: Klokani okusí nástrahy Ligy mistrů

Plážová kopaná: Klokani okusí nástrahy Ligy mistrů

Vydáno dne: 05.05.2014 | Autor: Daniel Seifert | Zdroj: karlovarsky.denik.cz | Foto: Bedřich Klima

Karlovarský kraj – Je to tady. BSWW (pozn. red. plážová kopaná) zveřejnila seznam třiadvaceti účastníků 2. ročníku Ligy mistrů, která je známa pod názvem Euro Winners Cup (EWC). Účastníků bude nakonec čtyřiadvacet, ale v Anglii se o mistrovském titulu rozhodne až těsně před turnajem. Počet týmů tak oproti roku 2013 vzrostl o čtyři. Českou republiku bude zastupovat tým BS Bohemians 1905, vítěz Superligy za rok 2013, a chybět u toho nebudou ani známé fotbalové tváře.

celý článek

Český pohár: Připravit! Pozor! Start v Příbrami

Český pohár: Připravit! Pozor! Start v Příbrami

Vydáno dne: 05.05.2014 | Autor: redakce | Foto: Jan Hájek

Kolotoč regionálních kvalifikačních turnajů Českého poháru se roztočí úvodní předehrávkou v Příbrami, kde se již tento čtvrtek uskuteční úvodní díl celé série. O jedno postupové místo do národního finále se v areálu sportovního klubu SK Spartak Příbram utká sedmička týmů. Čtveřici pocházející přímo z Příbrami (Písek v trenkách, Vantroci, Fata morgána a Ponožky v sandálech), doplní boleslavské Lovemakers a plzeňské výběry Moe´s A a Moe´s B. Hledat favorita není úplně jednoduché, jelikož se zde objeví některé, pískem dosud neprověřené týmy, v nichž se může skrývat netušený potencionál. Na základě zkušeností z loňského ročníku tamní příbramské ligy to zřejmě budou plzeňští Moe´s (2. místo v lize) a Ponožky v sandálech (3. místo).

celý článek